Bramy tradycyjne

Bramy tradycyjne to podstawowy model produkowanych przez nas bram. Charakteryzują się tym, że do ich otwarcia konieczna jest siłą ludzkich rąk. Bramy takie mogą występować w kilku wariantach. W naszej firmie mogą Państwo zamówić bramy rozsuwane oraz rozchylane. Bramy przesuwne, nawet te w największych rozmiarach, nie stawiają dużego oporu podczas przesuwania. Zawdzięczamy to specjalnym rolkom poruszającym się po specjalnej prowadnicy. Rolki wykonane zostały ze specjalnych tworzyw sztucznych, odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Rolki takie pozostają również odporne na korozję, dzięki czemu nawet w wilgotnym klimacie zapewniają lekkie i bardzo płynne otwieranie bramy przesuwnej.

5734f2fe3f9533ddc3daaeeb4badb81c

Drugim wariantem wykonywanych przez nas bram są bramy rozchylane. Bramy te mogą mieć postać jedno lub dwuskrzydłową, przy czym najczęściej produkujemy bramy rozchylane dwu skrzydłowe, ze skrzydłami o równej długości. Pozwalają one uzyskać doskonałą estetykę, a jednocześnie zabierają minimalną ilość miejsca na podjeździe.

Na jaki rodzaj bramy się zdecydować? Jeśli chodzi o wygląd, to bramy rozchylane zazwyczaj robią większe wrażenie, np. już podczas samego ich otwierania. Natomiast pod względem wygody użytkowania, a także optymalnym wykorzystaniu powierzchni działki, bramy przesuwne prezentują się znacznie bardziej ekonomiczne. Chowają się one wzdłuż płotu, dzięki czemu brama nie wymaga tak dużego podjazdu. Mogą mieć również większą długość, ułatwiając tym samym wjazd dużym samochodom.